cs / en

VELIKONOČNÍ KRASLICE - tak je dělám já...

Velikonoční kraslice dělám od mala. Jako rodačka z Valašska jsem se s folklórem ve všech možných formách setkávala odjakživa, valašské kraslice jsem vídávala v různých obchůdcích a na trzích a vždy jsem jen žasla nad tím, jak někdo něco tak úžasného může udělat. A pak mi to jedna dobrá duše ukázala a od té doby s různou intenzitou se zdobení kraslic stalo mým velkým hobby. Začínala jsem coby rodilá Rožnovačka vyškrabáváním krajkových vzorů, pak jsem vyzkoušela moderní techniky vrtání a drátování a teď jsem se opět vrátila k tradičním technikám - vosková batika a lepení slámou.

Web už provozuji třetím rokem, letos opět s novým designem :-) Vysoká "návštěvnost" svědčí o velkém množství příznivců, což mě moc těší. Děkuji za spoustu ohlasů a chvály, mám z toho velkou radost. Také chodí od vás mnoho dotazů na prodej kraslic popř. účast na předváděcích akcích spojených s prodejem. Na to obvykle odpovídám - "neprodávám". Většinou si asi nikdo neuvědomuje kolik hodin taková kraslice dá práce, prodat ji za padesátikorunu opravdu nemůžu a nechci. A tak především rozdávám svým blízkým. Mám radost z toho, když každý rok přijdou chlapi na šmigrust pro vajíčko, těší mě, když vidím moje kraslice ve velikonoční výzdobě u svých kamarádek, ráda připojím kraslici s osobním věnováním k narozeninovým dárkům... ale občas i prodám :-)

A proč tedy mám svůj web, když neprodávám? Jednak mám radost, když mi to někdo pochválí, a pak doufám, že mnozí z vás tady najdou inspiraci pro vlastní práci, jak jsem to podobně dělala a stále dělám i já.

Takže se podívejte, inspirujte se... a hlavně TVOŘTE!

JE TO OPRAVDU KRÁSNÁ ZÁBAVA :-)